Polsko-Niemieckie seminarium „Biogospodarka – regionalne powiązania, badania i technologie”
Szanowni Państwo,
Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Neubrandenburgu organizuje Polsko-Niemieckie seminarium „Biogospodarka – regionalne powiązania, badania i technologie”, na które serdecznie zapraszamy. Wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom.
Prof. dr Großjohann, dyrektor zarządzający Food and Pharma Services Anklam GmbH, przybliży nam zagadnienia związane z biogospodarką. Następnie wysłuchamy prezentacji dr Theel, kierownika działu zarządzania innowacjami Plant³, Centrum Promocji i Transferu Badań Uniwersytetu w Greifswaldzie (ZFF) na temat sojuszu na rzecz biogospodarki Plant³. Następnie pani Stottmeister z Anklam, wydziału zarządzania ochroną klimatu oraz Rüdiger Hink z Instytut Badań i Technologii Plazmy im Leibniza przedstawią sojusz biogeniV finansowany przez BMBF w ramach programu „Zmiana poprzez innowacje w regionie” (WIR!). W nastepnej kolejności prof. dr habil. Leif-Alexander Garbe, Wyższa Szkoła Zawodowa w Neubrandenburgu, Wydział Rolnictwa i Nauk o Żywności oraz, Centrum Żywienia i Technologii Żywności gGmbH (ZELT), Możliwości transformacji bioekonomicznej w polsko-niemieckim regionie Pomerania. Następnie Erik Lohse, Senior Project Manager Gesundheitswirtschaft, Life Science & Bioökonomie, BioCon Valley® GmbH przedstawi nam przegląd strategii, gospodarki, badań i powiązań biogospodarki w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.
Cały dzień jest poświęcony biogospodarce. Celem wydarzenia jest zainicjowanie wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i niemieckimi uczestnikami. Mamy nadzieję, że załączony program wzbudzi Państwa zainteresowanie i będzie nam miło gościć Państwa jako uczestników tego wydarzenia.
W załączeniu przesyłamy program.
Zapraszamy do skorzystania z tego bezpłatnego wydarzenia z tłumaczeniem symultanicznym. Rejestracja do 25 listopada 2022 r. w Centrum Usługowo-Doradczym Euroregionu POMERANIA w Neubrandenburgu.