„Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń dla oferentów branży turystycznej- innowacje i strategie w branży turystycznej na przykładzie powiatu Uckermark”.
Organizacja polsko-niemieckich podróży studyjnych jest ważnym aspektem transgranicznej działalności sieci biur CUD/SBC w celu wspierania wzajemnych relacji biznesowych. Ze względu na duże zainteresowanie oraz możliwość organizacji tego typu wydarzenia po długim czasie pandemii, pracownicy Centrum Usługowo-Doradczego w Karlinie oraz biura SBC Barnim Uckermark w Schwedt nad Odrą zorganizowali w dniu 8 listopada br. podróż studyjną do Schwedt nad Odrą dla przedsiębiorców z branży turystycznej. W w/w podróży wzięli udział przedstawiciele sektora turystycznego, pracownicy biur podróży, Centrów Informacji Turystycznej, pracownicy lokalnych samorządów oraz przewodnicy i piloci wycieczek turystycznych z obszaru Euroregionu POMERANIA.
30 uczestników z Polski oraz z Niemiec miało okazję poznać najciekawsze walory turystyczne miasta Schwedt i okolic oraz wymienić się doświadczeniami. Podczas wyjazdu można było dowiedzieć się więcej o koncepcji marki regionalnej „UCKERMARK”, która skupia producentów i usługodawców z różnych dziedzin: gospodarka, rolnictwo, turystyka, samorządy, kultura oraz przyroda, dzięki czemu produkty z terenu powiatu Uckermark zyskują zwiększone zainteresowanie na rynku, przyczyniając się do jego rozwoju.
W programie wyjazdu zaplanowano zwiedzanie Centrum Edukacyjnego na terenie Parku Narodowego Dolnej Odry w Criewen, Ośrodka Sportów Wodnych oraz atrakcji turystycznych miasta Schwedt autokarem z przewodnikiem. Ważnym aspektem niniejszego wydarzenia była wymiana doświadczeń pomiędzy regionalnymi podmiotami turystycznymi z Polski i z Niemiec. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji o potencjale turystycznym regionu Uckermark, przedstawionej przez p. Anet Hoppe oraz p. Merith Sommer – reprezentujących Organizację Turystyczną „tmu Tourismus Marketing Uckermark GmbH”.
Wyjazd studyjny został realizowany w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie Märkisch-Oderland”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Programu Współpracy Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska Celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
Organizatorzy zostali poproszeni o zorganizowanie w przyszłości dalszych tego rodzaju podróży w celu kontynuacji promowania współpracy między Polską a Niemcami.